ŞEHADET FORUM
DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN ÜYE OLUNUZ.

ŞEHADETFORUM YÖNETİMİ.
ŞEHADET FORUM
DAHA KALİTELİ HİZMET İÇİN ÜYE OLUNUZ.

ŞEHADETFORUM YÖNETİMİ.
ŞEHADET FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim

4 posters
YazarMesaj
Şehadete vurgunum
Moderatör

Moderatör
Şehadete vurgunum

Erkek Mesaj Sayısı : 258
Rep puanı Rep puanı : 7
Rep Gücü Rep Gücü : 52203
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 01/07/08

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Empty
MesajKonu: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime30/9/2008, 8:02 am

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Natur11

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahimın o güzel 99 ismini sırasıyla ve anlamlarıyla yazmaya varmısınız?

ben ilk 2 yi yazıyorum
Şehadete vurgunum
Moderatör

Moderatör
Şehadete vurgunum

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime30/9/2008, 8:02 am

" Er-Rahîm (c.c.) "
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim 1rahimnt4

Pek ziyade merhamet edici; Verdiği nimetleri iyi kullananları daha büyük ve ebedî nimetler vermek suretiyle mükâfatlandırıcı... Rahmân ism-i şerîfinden forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim Teâlâ'nın ezelde bütün mahlûkatı için hayır ve rahmet irade buyurduğu anlaşılır. Rahîm ism-i şerîfi ise, mahlûkatı arasında irade sahipleri, hususan mü'minler için rahmet-i İlâhiyyenin tecellisini ifade eder .

ŞEHADET
YÜNETİCİ

YÜNETİCİ
ŞEHADET

Kadın Mesaj Sayısı : 203
İş/Hobiler : Ey Sehadet gel artik!!
Lakap : Hepimiz Ölümün Nişanlısıyız
Rep puanı Rep puanı : 39
Rep Gücü Rep Gücü : 52460
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 09/06/08

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime30/9/2008, 8:03 am

" El-Melik (c.c.)"
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim 1malikbt0

Bütün mahlûkatın hakikî sâhibi ve mutlak hükümdârı... forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim'ın,
ne zâtında ve ne de sıfatında hiçbir varlığa ihtiyacı yoktur.
Bilâkis herşey zâtında, sıfâtında,
varlığında ve varlığının devamında O'na muhtaçtır.
Bütün kâinatın hakikî sâhibi, mutlak hükümdârıdır.

http://sehadet.benimforum.org
ŞEHADET
YÜNETİCİ

YÜNETİCİ
ŞEHADET

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime30/9/2008, 8:04 am

" El-Kuddûs (c.c.) "
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim 1quddusxq3

Hatâdan, gafletten, aczden ve her türlü eksiklikten çok uzak ve pek temiz... forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim, hissin idrâk ettiği, hayâlin tasavvur ettiği, vehmin tahayyül ettiği, fikrin tasarladığı her vasıftan münezzeh ve müberradır. O hatâdan, gafletten, acizden ve her türlü eksiklikten çok uzak ve pek temiz olandır. Bu bakımdan her türlü takdîse lâyıktır. İnsan su'-i ihtiyârı karışmadığı müddetçe kâinatta fıtrî olarak bulunan umumî temizlik hakikatı da, Cenâb-ı Hakk'ın KUDDÛS isminin tecellîsidir
ŞEHADET
YÜNETİCİ

YÜNETİCİ
ŞEHADET

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime30/9/2008, 8:05 am

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutraler-Rahmân, er-Rahîm,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Melik, el-Kuddûs, es-Selâm,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Mü'min, el-Müheymin, el-Azîz, el-Cebbâr,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Mütekebbir, el-Hâlık, el-Bâri', el-Musavvir, el-Gaffâr,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Kahhâr, el-Vehhâb, er-Rezzâk, el-Fettâh, el-Alîm, el-Kâbıd,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Bâsıt, el-Hâfıd, er-Râfi, el-Muiz, el-Müzill, es-Semi', el-Basîr,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Hakem, el-Adl, el-Lâtîf, el-Habîr, el-Halîm, el-Azîm, el-Gafûr,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutraleş-Şekûr, el-Aliyy, el-Kebîr, el-Hafîz, el-Mukît, el-Hasîb, el-Celîl,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Kerîm, er-Rakîb, el-Mücîb, el-Vâsi', el-Hakîm, el-Vedûd, el-Mecîd,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Bâis, eş-Şehîd, el-Hakk, el-Vekîl, el-Kaviyy, el-Metîn, el-Veliyy,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Hamîd, el-Muhsî, el-Mübdî, el-Muîd, el-Muhyî, el-Mümît, el-Hayy,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Kayyûm, el-Vâcid, el-Mâcid, el-Vâhid, es-Samed, el-Kâdir, el-Muktedirforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Mukaddim, el-Muahhir, el-Evvel, el-Âhir, ez-Zâhir, el-Bâtın, el-Vâli,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Müteâlî, el-Berr, et-Tevvâb, el-Müntakim, el-Afüvv, er-Raûf,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim NeutralMâlikü'l-Mülk, Zü'l-Celâli ve'l-İkrâm, el-Muksit, el-Câmi',forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Ganiyy, el-Muğni, el-Mâni', ed-Dârr, en-Nâfi,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralen-Nûr, el-Hâdi, el-Bedî', el-Bâkî,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralel-Vâris, er-Reşîd,forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutrales-Sabûr.forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Zipitforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
Şehadete vurgunum
Moderatör

Moderatör
Şehadete vurgunum

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime30/9/2008, 8:05 am

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Zipitforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral
Şehadete vurgunum
Moderatör

Moderatör
Şehadete vurgunum

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime30/9/2008, 8:06 am

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutralforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Neutral

Selam : Bütün ayıplardan arınmış. Selâm sahibidir yani herçeşit ayıptan selâmette her türlü âfetten berî demektir.

Cenab-ı Hak buyuruyor.

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim 59_23

"O forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim ki, O'ndan başka ilah yoktur. Melik'tir; Kuddûs'tur; Selam'dır; Mü'min'dir; Müheymin'dir; Aziz'dir; Cebbar'dır; Mütekebbir'dir.
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim, (müşriklerin) şirk koştuklarından çok yücedir."

Selâmette olan, selâmette kılan. 'Selâm' kelimesi Kur'anı Kerimde 33 defa geçer ama bunlardan yalnız bir tanesi (Haşr 23) forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim'ın ismi olarak geçmektedir

Resulullah buyuruyor: "Ey forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim'ım! Sen Selam'sın; Selâm yalnız sendedir. Ey ikram ve celâl sahibi olan! Sen ne yücesin."

Selâm ismi, Yüce forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim'ın kemalatının tümünün isbatını ve noksan sıfatların tümünün O'ndan uzaklaştırmayı içermektedir. Bunun manası şöyledir: "Subhânforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahimi ve'l-Hamdu lillah." Bu tesbih, yüce forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim'ın Ulûhiyyette ve tazimde tek olduğunu kapsamaktadır. Ve aynı şekilde "Lâ ilahe illalahu vforumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahimu ekber" de Ulûhiyyette ve tazimde tek olduğunu kapsamaktadır.

Selâm ismi, "el-Bâkiyâtu's-Sâlihât" ları derleyip toplamıştır.
ŞEHADET
YÜNETİCİ

YÜNETİCİ
ŞEHADET

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime30/9/2008, 8:07 am

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim RAZI OLSUN GÜZEL PAYLAŞIM İÇİN...
Rasulullaha_Hasret
Üye

Üye
Rasulullaha_Hasret

Erkek Mesaj Sayısı : 66
Rep puanı Rep puanı : 3
Rep Gücü Rep Gücü : 49781
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/10/08

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime7/10/2008, 1:05 am

evet çok güzel bir fikir kardeşim inşallah bizlerde katılırız
Şehadete vurgunum
Moderatör

Moderatör
Şehadete vurgunum

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime8/2/2009, 12:59 pm

Ya Rahman Ya Rahim C.c

YA RAHMAN C.C
Yarattığı bütün varlıklar hakkında merhametli olan, hayır ve rahmet dileyen acıyıp esirgeyen.Sevdiğini sevmediğini ayırt etmiyerek bütün canlılara sayısız nimetler sunan.

ALLAH c.c isminden sonra kuranda en çok geçen isimdir.ALLAH 'ın c.c rahmeti şüphesiz sonsuz dur.Biz O nu kavrayamayız ama bir örnekle Peymaberimiz a.s şöyle demiştir. ALLAH c.c yüz rahmet yarattı ve bir tanesini yeryüzüne indirdi. işte burahmet ile yeryüzündeki varlıklar biribirine merhamet eder.En vahşi hayvanlar bile o merhametle yavrularına şefkat gösterirler. Diğer kalan 99 rahmetini ise ALLAH c.c kıyamet gününe saklamıştır."

Her gün 100 defa Ya Rahman denilmesi tavsiye edilmiştir.Bunu diyen kişinin merhamet duygusu gelişir.Maddi ve manevi nimetlere kavuşur.Cuma namzından sonra 100 defa Ya Rahman denilmesinin kişiyi gafletten kurtaracağı söylenmiştir

YA RAHİM C.C Rahmeti yanlız müslümanlara olan anlamındadır.

YÜCE ALLAH C.C Rahman sıfatıyla bütün mahlukata kendisine inanan veya inanmayan bütün insanlar her türlü nimeti verir.Hiç kimseyi nimetlerden mahrum etmez.Amam Rahim sıfatıyla kendisine iman eden ve rızasına uygun hareket edenleri gözetir.Başka kullarına vermediği nimetleri mü'minlere verir.

Denebilirki
ALLAH 'ın c.c rahmetinin dünyada tecelli eden kısmı Rahman isminden kaynaklanırken, ahirette tecelli eden kısmıda Rahim isminden kaynaklanır.

Kulun her işlediği günaha 1 günah cezası yazılırken.yaptığı iyiliklere 10 dan başlayıp 700 e kadar bazı gün ve gecelerde onbinlere varan sevaplar verilmeside Rahim ismindendir

Bir mü'min samimiyetle bu ismi zikretmeye devam ederse ALLAH 'ın c.c rahmetine nail olur.Duaları kabul olur.Kaza ve belalardan emin olur. ALLAH 'ın c.c lütfuna mazhar olur.İnşALLAH

FATMAT-Ü ZEHRA
Üye

Üye
FATMAT-Ü ZEHRA

Rep puanı Rep puanı : 1
Rep Gücü Rep Gücü : 49728
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 25/03/09

MesajKonu: Geri: forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim   forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim I_icon_minitime17/4/2009, 6:20 am

ŞEHADET YOLCUSU demiş ki:
forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim Allahim RAZI OLSUN GÜZEL PAYLAŞIM İÇİN...

forumu baktım böyle bu uygulama yoktu bende başlatmak istedim
1 sayfadaki 1 sayfası